Różowa Skrzyneczka

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Różowa Skrzyneczka

Różowa Skrzyneczka, to fundacja walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdują się darmowe podpaski i tampony. Z radością informujemy, że Różowa Skrzyneczka została zamontowana w naszej szkole. Projekt działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!.

Z danych wynika, że 21% uczennic w Polsce musi opuścić zajęcia szkolne z powodu braku podpaski. Około 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. Chcemy to zmienić udostępniając uczennicom środki higieny menstruacyjnej. Pragniemy zadbać o komfort psychiczny naszych uczennic. Jest nam niezmiernie miło, że kolejna szkoła w Olecku znalazła się na Różowej mapie Polski. 

Opiekunami Różowej Skrzyneczki w szkole są: M. Kaplińska, K. Rzodkiewicz, M. Zawistowska.

Skip to content