Sprzątanie Ziemi 2024

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Sprzątanie Ziemi 2024

    W piękny, majowy dzień ( 14.05.2024r)  uczniowie klasy IVTM5  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz     z wychowawczynią –  Beatą  Najechalską (nauczycielką geografii ) wzięli udział w akcji „Sprzątanie Ziemi ”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicach miejscowości  Możne i Sedranki.

    Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

    Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

                                                                                                                          Beata Najechalska

Skip to content