Pracownie

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Oferujemy swoim uczniom i słuchaczom:

Pięć w pełni wyposażonych pracowni Informatycznych

Pracownia do montażu i eksploatacji komputerów stacjonarnych, Pracownia do tworzenia sieci komputerowych wraz z okablowaniem strukturalnym – pracownię wyposażono w urządzenia sieciowe oraz serwery, dodatkowo do ćwiczeń jest dostępna spawarka do światłowodów. Pracownie do nauki tworzenia stron internetowych oraz baz danych, 2 pracownie są wyposażone w Drukarkę 3D.

Warsztaty szkolne praktycznej nauki zawodu branży Mechanicznej,

Warsztaty wyposażone w obrabiarkę CNC z programem artCAM, tokarki z pełnym oprzyrządowaniem do zajęć. Pracownia do nauki programów z rysunku technicznego – AutoCAD. Zmodernizowana baza warsztatowa m.in.: kuźnia, pracownia spawalnictwa, hala maszyn obróbki drewna.

Warsztaty szkolne praktycznej nauki zawodu branży Budowlanej

Warsztaty wyposażone w niezbędny sprzęt do wykonywania robót murarskich i tynkarskich oraz ogólnych prac budowlanych, między innymi są to – kielnie, pace, łaty, mieszadła, kastry, poziomice tradycyjne, poziomice laserowe, szlifierki tynkowe. Do dyspozycji jest także kamera termowizyjna do ćwiczeń z izolacji cieplnej budynków.

Pracownie do nauczania przedmiotów branży Fryzjerskiej i Kosmetycznej

Pracownie fryzjerskie wyposażone są w nowoczesne urządzenia, takie jak: obrotowe infrazony, sauny fryzjerskie, pielęgnice, nożyczki termiczne, sprzęt do polerowania włosów, laserowe grzebienie, szczotki prostujące, lokówki, prostownice, karbownice. Dodatkowo posiadamy też mikrokamerę do badania skóry głowy i analizy włosów.

Pracownie do nauczania przedmiotów branży Handlowej i Ekonomicznej

Pracownie handlowo ekonomiczne wyposażone są w zestawy komputerowe wraz z zainstalowanym oprogramowaniem księgowym INsert w skład którego wchodzą pakiety do obsługi sprzedaży, księgowości, finansów, kadr i płac tj. Subiekt, Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant.

Pracownię językową wyposażoną w konsole do prowadzenia komunikacji językowej

Skip to content