Warsztaty „Gdzie szukać wsparcia i pomocy”

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Warsztaty „Gdzie szukać wsparcia i pomocy”

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych pt. „Gdzie szukać pomocy”, które przeprowadziły psycholog i pedagog szkolna. 

Celem spotkań było, aby uczniowie potrafili określić swoje potrzeby emocjonalne, wskazać sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Dużą uwagę podczas warsztatów zwrócono na możliwości uzyskania wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Młodzież w wielu przypadkach nie ma pełnej świadomości sieci wsparcia jaka ich otacza. Jest ona szczególnie cenna i niezbędna w konkretnym momencie doświadczanych trudności.

Jeśli potrzebujesz pomocy, przechodzisz kryzys, masz depresję, myśli samobójcze, jesteś ofiarą przemocy lub znasz kogoś, komu ta pomoc jest potrzebna – nie czekaj, skontaktuj się ze specjalistą. Nie jesteś sam, a Twoje zdrowie i życie jest ważne. 

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 111

Darmowy numer pomagający w poradzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Czynny całodobowo.

K. Rzodkiewicz
M. Zawistowska 

Skip to content