XIV Zamkowe Biegi z Klio

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

XIV Zamkowe Biegi z Klio

Już po raz czternasty (29 września 2022r.) Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zaprosił drużyny z klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich z powiatu oleckiego do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Każdego roku imprezie tej przyświeca temat przewodni zgodnie, z którym przygotowany jest program wydarzenia. W tegorocznej edycji EDD z hasłem przewodnim „POŁĄCZENI DZIEDZICTWEM” w oleckim „Zamku” zmierzyło się 8 drużyn.

Ich zadaniem było: ustawienie wieży z nietypowych klocków, pokonanie toru przeszkód, odnalezienie szyfru w tekście Biblii, zważenie jabłek na starodawnej wadze, pokonanie trasy w „miasteczku ruchu”, ulepienie ciastek, odgadnięcie tytułu i autora znanego obrazu oraz wykazanie się umiejętnościami kaligrafii.

Drużyny ponadto musiały odpowiedzieć na pytania związane z kultowymi filmami, lekturami szkolnymi, polskimi przysłowiami, odgadnąć typy tańca oraz dopasować stroje, fryzury i muzykę do odpowiedniej epoki.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, pamiątkowymi breloczkami, publikacjami o oleckim zamku, a zwycięskie drużyny (ZST, SP nr 4, SP nr 2) dodatkowo otrzymały statuetki oraz pamiątkowe kubeczki.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, a naszej młodzieży za pomoc w organizacji i zapraszamy za rok.

Szkoły, które wzięły udział w turnieju:

– Szkoła Podstawowa Nr 2

– Szkoła Podstawowa Nr 4

– Szkoła Podstawowa Nr 1

– Szkoła Podstawowa w Świętajnie

– Liceum Ogólnokształcące,

– ZSLiZ,

– OSWdDG,

– Zespół Szkół Technicznych

Galeria:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0EdAZAif7h2s9kt832HhR55Ss1oUpNmRLbTtHuHyXsHxj6KNfvoqTBgJ18apqxya3l&id=100056807118664&sfnsn=mo

Skip to content