Bądź sobą!

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Bądź sobą!

18 października 2022 r. w naszej szkole, w ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery 2022, odbyło się spotkanie z młodzieżą pn. „Moc jest w nas! – Uwierz w siebie i zadbaj o siebie!  Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”.  Spotkanie prowadziły panie Magdalena Sadłowska  i Agnieszka Szymańska-Chodnicka z Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku. Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery obywa się cyklicznie – od 2009 roku. Miedzy 17 a 23 października 2022 r. na terenie całego województwa realizowane były liczne wydarzenia. W bieżącym roku hasło przewodnie brzmi:  „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”. Misją tegorocznych wydarzeń było uświadomienie uczestnikom, jak ważne dla funkcjonowania człowieka jest dbanie o zdrowie psychiczne. Zadanie to miało zainspirować otoczenie do głębszych refleksji nad dążeniem do równowagi psychicznej. Prowadzące zaprezentowały  uczniom, jak w dzisiejszych wymagających i trudnych czasach być sobą, wierzyć w siebie i słuchać swojego głosu m. in. w sferze kariery edukacyjno-zawodowej.

Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak poradzić sobie z narastającym poczuciem zagrożenia, jak zachować równowagę psychiczną, gdzie szukać pomocy. Spotkanie pozwoliło zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w głąb siebie.  

Dziękujemy za czas, za wiedzę i emocje, które towarzyszyły nam podczas zajęć.

                                                                                              Doradca zawodowy

Skip to content