Spotkanie z rekruterką Wojsk Obrony Terytorialnej

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Spotkanie z rekruterką Wojsk Obrony Terytorialnej

12 października 2022 r. uczniowie klas kończących spotkali się z rekruterką Wojsk Obrony Terytorialnej 44. batalionu lekkiej piechoty w Ełku – szer. Urszulą Pietko-Buczyńską. Celem spotkania było przedstawienie uczniom ochotniczych form służby wojskowej i uświadomienie ich, z czym mogą się spotkać w szeregach WOT, czego mogą od wojska oczekiwać oraz  czego wojsko może oczekiwać od nich. Terytorialsem może zostać każdy obywatel polski, który ukończył 18 lat, jest niekarany oraz  zdrowy psychicznie i fizycznie. Kandydaci muszą złożyć odpowiedni wniosek osobiście lub elektronicznie. Następnym etapem rekrutacji są rozmowa kwalifikacyjna i szkolenie wojskowe.

 Podczas spotkania uczniowie dostali bodziec do przemyśleń na temat kariery zawodowej związanej z wojskiem, poza tym mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Rekruterka WOT zachęcając młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojska, opowiadała o własnych doświadczeniach, codziennej pracy, dostępnych ścieżkach kariery oraz o perspektywach rozwoju.

Wszystkich zainteresowanych zachęcano do zapoznania się z informacją dostępną na stronie www.wojsko-polskie.pl/4bot/

                                                                                                           Doradca zawodowy

Skip to content