Uczniowie ZST posprzątali groby 👏

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

Uczniowie ZST posprzątali groby 👏

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

Wisława Szymborska

W piątek 28 października 2022 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wraz z nauczycielem Justyną Saczek udali się na cmentarz komunalny na ul. Gołdapskiej i posprzątali kilka grobów nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uczniowie oczyścili zapomniane mogiły, grabili liście i uprzątnęli alejki między grobami. Na końcu zapalili na nagrobkach znicze. Dzięki takiej akcji uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o zmarłych. Inicjatywa podjęta przez uczniów naszej szkoły jest efektem współpracy Samorządu Szkolnego i Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole. Cieszymy się z ich postawy i jesteśmy dumni, że nasi uczniowie pamiętali w tym dniu o tych, o których inni zapomnieli.

Skip to content